ERJ-H2CF1R30X
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
28995
Description
RES 1.3 OHM 1% 1/10W 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
ERJ-H2CF1R30X PDF
Type Description
Series:ERJ-H2C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.3 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)