RNCS0805BKE9K31
VIGOR # :
29278
Description
RES 9.31K OHM 0.1% 1/10W 0805
DataSheet
RNCS0805BKE9K31 PDF
Type Description
Series:RNCS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:9.31 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)