WR02W4224FAL
VIGOR # :
30991
Description
RES 4.22M OHM 1% 1/20W 0201
DataSheet
WR02W4224FAL PDF
Part Status:Active
Resistance:4.22 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)