RNCF0402BKE35K7
VIGOR # :
33280
Description
RES 35.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
DataSheet
RNCF0402BKE35K7 PDF
Part Status:Active
Resistance:35.7 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RN73H2ATTD1112D50
RN73H2ATTD1112D50
RES 11.1K OHM 0.5% 1/8W 0805
CRGH2010F32R4
CRGH2010F32R4
RES SMD 32.4 OHM 1% 1W 2010
RS73F2ATTD1051B
RS73F2ATTD1051B
RES 1.05K OHM 0.1% 1/4W 0805
RNCF0402BKE35K7
RNCF0402BKE35K7
RES 35.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
LPC_070_CTP
LPC_070_CTP
LIGHT PIPE ROUND 4MM CLEAR
95.05
SOCKET FOR 40/44 SERIES
CBL ASSY SMP JACK-JACK 24"