RT0603BRC075K11L
VIGOR # :
33479
Description
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/10W 0603
DataSheet
RT0603BRC075K11L PDF
Type Description
Series:RT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:5.11 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)