ERA-2VRW3091X
VIGOR # :
33575
Description
RES 3.09K OHM 0.05% 1/10W 0402
DataSheet
ERA-2VRW3091X PDF
Part Status:Active
Resistance:3.09 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)