ERA-8AEB5622V
VIGOR # :
35188
Description
RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
DataSheet
ERA-8AEB5622V PDF
Part Status:Active
Resistance:56.2 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)