RT1206FRE077K32L
VIGOR # :
35885
Description
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
RT1206FRE077K32L PDF
Part Status:Active
Resistance:7.32 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)