RM25F5112CT
VIGOR # :
38776
Description
RES SMD 51.1K OHM 1% 1W 2512
DataSheet
RM25F5112CT PDF
Part Status:Active
Resistance:51.1 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)