CPF0603F374RC1
Manufacturer
VIGOR # :
40225
Description
RES SMD 374 OHM 1% 1/16W 0603
DataSheet
CPF0603F374RC1 PDF
Part Status:Active
Resistance:374 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)