TNPW060312K3BEEA
VIGOR # :
40385
Description
RES 12.3K OHM 0.1% 1/8W 0603
DataSheet
TNPW060312K3BEEA PDF
Part Status:Active
Resistance:12.3 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)