SG73P1ETTP155G
VIGOR # :
44306
Description
RES 1.5M OHM 2% 1/8W 0402
DataSheet
SG73P1ETTP155G PDF
Part Status:Active
Resistance:1.5 MOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)