MLFA1FTC6R80
VIGOR # :
46032
Description
RES 6.8 OHM 1% 1W MELF 0207
DataSheet
MLFA1FTC6R80 PDF
Type Description
Series:MLFA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:6.8 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:0207
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)