MMA02040C2707JB300
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
47137
Description
RES 0.27 OHM 5% 2/5W MELF 0204
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MMA02040C2707JB300 PDF
Type Description
Series:MMA - Professional
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:270 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0204
Supplier Device Package:0204
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)