SR0805JR-0713RL
VIGOR # :
48429
Description
RES 13 OHM 5% 1/8W 0805
DataSheet
SR0805JR-0713RL PDF
Type Description
Series:SR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:13 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)