RT0603WRD0722K6L
VIGOR # :
48458
Description
RES SMD 22.6K OHM 1/10W 0603
DataSheet
RT0603WRD0722K6L PDF
Part Status:Active
Resistance:22.6 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)