CRGV1206J6M2
Manufacturer
VIGOR # :
49946
Description
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/4W 1206
DataSheet
CRGV1206J6M2 PDF
Type Description
Series:CRGV, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:6.2 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)