SG73S1JTTD66R5F
VIGOR # :
54319
Description
RES 66.5 OHM 1% 1/5W 0603
DataSheet
SG73S1JTTD66R5F PDF
Part Status:Active
Resistance:66.5 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)