CR045R60F
Manufacturer
Meritek
VIGOR # :
54375
Description
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/2W 1210
DataSheet
CR045R60F PDF
Type Description
Series:CR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:5.6 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)