RK73G2BTTD3741C
VIGOR # :
55027
DataSheet
RK73G2BTTD3741C PDF
Part Status:Active
Resistance:3.74 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)