ERJ-P14D2211U
VIGOR # :
55858
Description
RES SMD 2.21 KOHM 0.5% 1/2W 1210
DataSheet
ERJ-P14D2211U PDF
Type Description
Series:ERJ-P14
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.21 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)