SMV2W680KJT
Manufacturer
VIGOR # :
55863
Description
SMV 2W 680K 5%
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SMV2W680KJT PDF
Type Description
Series:SMV
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:680 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Anti-Sulfur, Flame Proof, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Package / Case:4122 (10555 Metric), J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)