RN73C1E1K78BTG
Manufacturer
VIGOR # :
65979
Description
RES SMD 1.78KOHM 0.1% 1/16W 0402
DataSheet
RN73C1E1K78BTG PDF
Type Description
Series:RN73, Holsworthy
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:1.78 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)