SMM02040C2209FB000
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
67924
Description
RES 22 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SMM02040C2209FB000 PDF
Type Description
Series:SMM0204
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:22 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:MELF, 0204
Supplier Device Package:Mini MELF
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)