CSRN2512FT18L0
VIGOR # :
71037
Description
RES 0.018 OHM 1% 2W 2512
DataSheet
CSRN2512FT18L0 PDF
Part Status:Active
Resistance:18 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)