ERJ-PA2J113X
VIGOR # :
83770
Description
RES SMD 11 KOHM 5% 1/5W 0402
DataSheet
ERJ-PA2J113X PDF
Type Description
Series:ERJ-PA2
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:11 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RK73H2ETTD1201F
RK73H2ETTD1201F
RES 1.2K OHM 1% 1/2W 1210
RS73F2ATTD10R7C
RS73F2ATTD10R7C
RES 10.7 OHM 0.25% 1/4W 0805
HRG3216P-3831-D-T5
HRG3216P-3831-D-T5
RES SMD 3.83K OHM 0.5% 1W 1206
ERJ-PA2J113X
ERJ-PA2J113X
RES SMD 11 KOHM 5% 1/5W 0402
TJ-108
TJ-108
TELEPHONE JACK INLINE 8 CONDUCTO
MONOCRYSTALIN SOLAR CELL 2W 8.2V
QTY. 10 9" RED FEMALE JUMPERS AN