ERJ-14NF4022U
VIGOR # :
84137
Description
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/2W 1210
DataSheet
ERJ-14NF4022U PDF
Part Status:Active
Resistance:40.2 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)