TNPW080513K0BXCN
VIGOR # :
84595
Description
RES 13K OHM 0.1% 1/8W 0805
DataSheet
TNPW080513K0BXCN PDF
Type Description
Series:TNPW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:13 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Military
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)