3521110RFT
Manufacturer
VIGOR # :
84845
Description
RES SMD 110 OHM 1% 2W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
3521110RFT PDF
Type Description
Series:3521, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:110 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)