TLR2BDTD5L00F75
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
85601
Description
RES 0.005 OHM 1% 1/2W 1206
DataSheet
TLR2BDTD5L00F75 PDF
Type Description
Series:TLR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:5 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Element
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.032" (0.81mm)