RT0603FRD07300KL
VIGOR # :
86469
Description
RES 300K OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
RT0603FRD07300KL PDF
Part Status:Active
Resistance:300 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)