RK73B1FRTTBL221J
VIGOR # :
87585
Description
RES 220 OHM 5% 1/32W 1005
DataSheet
RK73B1FRTTBL221J PDF
Type Description
Series:RK73-RT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:220 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package:01005
Ratings:-
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)