AR03BTCX2492
VIGOR # :
88151
Description
RES 24.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
DataSheet
AR03BTCX2492 PDF
Part Status:Active
Resistance:24.9 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)