CRCW1206100MJPTAHR
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
90255
Description
RES SMD 100M OHM 5% 1/4W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CRCW1206100MJPTAHR PDF
Type Description
Series:CRCW-HR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:100 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)