RT0603BRB074K42L
VIGOR # :
90417
Description
RES SMD 4.42KOHM 0.1% 1/10W 0603
DataSheet
RT0603BRB074K42L PDF
Part Status:Active
Resistance:4.42 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)