CRCW12184R30JNEK
VIGOR # :
100647
Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1W 1218
DataSheet
CRCW12184R30JNEK PDF
Part Status:Active
Resistance:4.3 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)