MMF1WSFRF220R
VIGOR # :
100776
Description
RES SMD 220 OHM 1% 1W MELF
DataSheet
MMF1WSFRF220R PDF
Part Status:Active
Resistance:220 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)