Y162882K5000B9W
VIGOR # :
102174
Description
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 3/4W 2512
DataSheet
Y162882K5000B9W PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:82.5 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)