RNCF0805DTE150K
VIGOR # :
102212
Description
RES 150K OHM 0.5% 1/8W 0805
DataSheet
RNCF0805DTE150K PDF
Type Description
Series:RNCF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:150 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)