CR2010-FX-66R5ELF
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
103220
Description
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/2W 2010
DataSheet
CR2010-FX-66R5ELF PDF
Type Description
Series:CR2010
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:66.5 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)