Y16361K92000B9W
VIGOR # :
103342
Description
RES SMD 1.92KOHM 0.1% 1/10W 0603
DataSheet
Y16361K92000B9W PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:1.92 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)