RG1608N-2261-B-T5
VIGOR # :
105265
Description
RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/10W 0603
DataSheet
RG1608N-2261-B-T5 PDF
Part Status:Active
Resistance:2.26 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)