CRCW120649K9FKEAC
VIGOR # :
115885
Description
RES 49.9K OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
CRCW120649K9FKEAC PDF
Type Description
Series:CRCW-C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:49.9 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)