PE0603FRF570R033L
VIGOR # :
117539
Description
RES 0.033 OHM 1% 1/2W 0603
DataSheet
PE0603FRF570R033L PDF
Part Status:Active
Resistance:33 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Foil
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 170°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)