KDV08FR100ET
VIGOR # :
117664
Description
RES 100M OHM 1% 1/4W 0805
DataSheet
KDV08FR100ET PDF
Part Status:Active
Resistance:100 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)