TNPU0603510RBZEN00
VIGOR # :
123105
Description
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/10W 0603
DataSheet
TNPU0603510RBZEN00 PDF
Part Status:Active
Resistance:510 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)