
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 150 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±700ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Wide 1812 (4532 Metric), 1218 |
| Supplier Device Package: | 1218 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.120" L x 0.181" W (3.05mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of RL1218JK-070R15L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES SMD 11.3K OHM 0.5% 1/5W 0603
RES 93.1 OHM 1% 2/5W MELF 0204
RES SMD 6.49 OHM 2W 2512 WIDE
RES 0.15 OHM 1W 1812 WIDE
FIXED IND 15NH 140MA 2.6 OHM SMD
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
CONN RCPT 50POS 0.039 GOLD SMD