ERJ-8CWJR036V
VIGOR # :
125178
Description
RES 0.036 OHM 5% 1W 1206
DataSheet
ERJ-8CWJR036V PDF
Type Description
Series:ERJ-8CW
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:36 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)