PATT0805E2492BGT1
Manufacturer
Vishay
VIGOR # :
128531
Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/5W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
PATT0805E2492BGT1 PDF
Type Description
Series:PATT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:24.9 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.46mm)