RR0510R-15R4-D
VIGOR # :
133461
Description
RES SMD 15.4 OHM 0.5% 1/16W 0402
DataSheet
RR0510R-15R4-D PDF
Part Status:Active
Resistance:15.4 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)